בן אש

ספרינקלרים

ליאונרדו דה וינצ'י עיצב מערכת מתזים במאה ה -15.

דה וינצ'י הותקן אותו במטבח של פטרונו ובמהלך סעודה ענקית, הכל השתבש במטבח ופרצה שריפה. "מערכת המתזים עבדה היטב,  גרמה הצפה ששטף את כל המזון וחלק נכבדת במטבח.

אמברוז גודפרי יצר את מערכת מתזים המוצלחת האוטומטית הראשונה ב 1723.  הוא השתמש אבק שריפה לשחרר טנק לכיבוי נוזל.

מערכת המתזים המודרני הראשון בעולם הותקן בתיאטרון המלכותי, דרורי ליין בבריטניה בשנת 1812 על ידי האדריכל שלה, ויליאם קונגרייב, והיה מכוסה על ידי פטנט מספר 3606 מאותה שנה.  המערכת היה מורכב ממאגר אטום גלילי של 95,000 ליטר  משמה סדרה של צנרצ  של 10 אינץ  עיקריים אשר מסועף לכל החלקי של התיאטרון. וסדרה של צינורות יותר קטנים  שיצאו מהצנרת הראשי עם חורים לכל האורך כשדי לשפוך מים במקרה של שריפה.

מ 1852 כדי 1885, מערכות צינור מחורר שימשו מפעלי טקסטיל ברחבי ניו אינגלנד כאמצעי הגנה מפני אש. עם זאת, הם לא היו מערכות אוטומטיות; היה צריך שאדם יפעיל את המערכת. הממציאים ראשונים החלו להתנסות עם מתזים אוטומטיות סביב 1860. מערכת מתזים האוטומטית הראשונה נרשמו כפטנט על ידי פיליפ וו פראט של אבינגטון, MA, בשנת 1872.

הנרי פרמלי מ ניו הייבן, קונטיקט נחשב לממציא של ראש המתז האוטומטי הראשון.

פרמלי שיפר את הפטנט של פראט ויצרה מערכת מתזים טובה יותר.

בשנת 1874, הוא התקין מערכת מתזים  שלו לתוך מפעל הפסנתר שהוא בבעלות. פרדריק גרינל שיפור העיצוב שלפרמלי  ובשנת 1881 רשם פטנט על מזתים אוטומטית הנושאת את שמו. הוא המשיך לשפר את המכשיר וב -1890 המציא את מתז דיסק זכוכית, בעצם זהה לזה בשימוש היום.

עד 1940,  המתזים הותקנו כמעט באופן בלעדי להגנה על מבנים מסחריים, שבעליהם היו כלל מסוגלים להחזיר את ההוצאות שלהם עם חיסכון בעלויות הביטוח. במהלך השנים, מערכת מתזים הפכה לציוד בטיחות חובה בחלקים מסוימים של צפון אמריקה, עבורבתי חולים , בתי ספר, בתי מלון ומבני ציבור אחרים, בכפוף החוק הבנייה המקומית והאכיפה. עם זאת, מחוץ לארה"ב וקנדה, מערכת מתזים  לעתים רחוקות מוכתבים על ידי חוקי בנייה .

מערכת מתזים  היום מותקנים בכל מיני מבנים כולל בתי ספר ומבני מגורים.

מערכות כיבוי אוטומטיות


בניין תקנות בסקוטלנד ובאנגליה לעיתים קרובות דורשים מערכות מתזים אש שיותקנו לסוגים מסוימים של נכסים כדי להבטיח את שלומם של הדיירים.


בסקוטלנד, בכל בתי הספר החדשים מתקינים מערכת מתזים , וכך גם בתי אבות חדשים, דיור מוגן ובתי דירות רבות קומות. באנגליה כל בבניינים רבי הקומות מעל 30 חייבים לבמערכת מתזים . בשנת 2011 ויילס הפכה למדינה הראשונה בעולם כדי להפוך את ההתקנה של מערכת מתזים  בבתים חדשים חובה. החוק יחול על בתים חדשים שנבנו בלוקים של דירות, כמו גם בתי אבות ואולמות באונ' מגורים. חוק זה ייכנס לתוקף ב- 2013. בספטמבר


המערכת מתזים  היו בשימוש בארצות הברית מאז 1874, והיו בשימוש במפעלים שבו שריפות במפנה המאה היו לעתים קרובות קטסטרופלי מבחינת שניהם נזקים בנפש וברכוש. בארצות הברית, מערכת מזתים  היום נדרש בכל בניין איפה הגישה של מכבי אש קשה,

בו היכולת של כבאים לספק זרמי צינור הולמים שריפות מוגבלת.

מערכת המתזים  עשויות להידרש להיות מותקנות על ידי חוקי בנייה, או עשוי להמליץ ​​על חברות ביטוח כדי לצמצם הפסדי נכס פוטנציאליים או הפרעה עסקית.

קודי בניין בארצות הברית על מקומות הרכבה, בדרך כלל מעל 100 אנשים, ומקומות עם אפשרויות לינת לילה כגון בתי מלון, בתי אבות, מעונות ובתי חולים בדרך כלל דורשים מערכת מתזים

תיאום פגישה בלחיצה

מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם למתן מענה מקצועי

דילוג לתוכן