בן אש

מערכות ספרינקלרים

אוטומציה כגישה

 

בכל תחום בחיינו נכנסת האוטומציה. רובוטים מחליפים אנשים במקומות עבודה, אפליקציות מחליפות מפות ובדיקות איכות אנושיות בפסי ייצור הן נחלת העבר כמעט בכל תחום אפשרי. אפשר לאהוב את זה ואפשר שלא, אבל בפועל העולם הופך יעיל יותר. מספיק יותר בפחות זמן ועם פחות משאבי אנוש.

 

אך טבעי היה שגם לתחום צוותי החירום וההתנהלות ברגעי משבר תגיע האוטומציה. מערכות ממוחשבות המאתרות כונני חירום הקרובים למקום האירוע, ריכוז מידע מזירות שונות על מסך אחד בעבור מקבלי ההחלטות ועוד. כל אלו נועדו לחסוך בזמן יקר בזמן אירוע חירום ולאפשר את היעילות המרבית עם השימוש המועט ביותר בכוח אדם. מערכות שמאפשרות בו זמנית גם אפקטיביות מבצעית וגם הרחקה של צוותי החירום האנושיים ממקור הסכנה הם מערכות הספרינקלרים לכיבוי אש.

 

ספרינקלרים כמקדמי בטיחות

מערכות ספרינקלרים הם בעצם אוטומציה לא ממוחשבת, לפחות במקורה. מדובר על מערכת של צינורות המכילים מים או נוזל אחר בלחץ גבוה וקבוע. במערכת ממוקמים פתחים במיקומים אסטרטגיים ברחבי המבנה שבו היא פרושה. הפתחים הללו אטומים בחומרים רגישים לחום או ללחץ, לרוב זכוכית, המתנפצים עם עליית הטמפרטורה בחלל שבו הם נמצאים. הלחץ הקבוע שבצינורות מאפשר לחומר הכיבוי המצוי בהם לצאת בלחץ לחלל החדר ובשאיפה לכבות או לפחות לעכב את השריפה המתפשטת.

 

מערכת ספרינקלרים כזו, כמו שנאמר קודם, היא בעלת שני יתרונות מרכזיים. הראשון הוא שהיא פועלת אוטומטית לכיבוי שריפות, ללא צורך בהפעלה אנושית שעלולה להגיע מאוחר מדי. בנוסף, היא קורית ללא תלות בנוכחות אנשים בחלל או בבניין וללא התחשבות בהגעת צוותי הכיבוי, כך שגם בדקות המתות עד להגעת הצוותים יש מה שמעכב את האש.

 

היתרון השני הוא העובדה שמדובר על מקור המתיז חומרי כיבוי על האש, במקום איש צוות. הרחקה של אנשי צוות ממקור האש עד כמה שאפשר במסגרת התנאים בשטח היא האינטרס הבטיחותי הראשון במעלה.

האוטומציה בתחום הזה כנראה מקובלת על כולם. בתחום של התמודדות עם מצבי חירום כל התייעלות מתקבלת בברכה, על מנת לחסוך בחיי אדם.

 

חשוב לכם להכין את המבנה שבו אתם עובדים או מתגוררים לסכנות אפשרויות? מעוניינים לשלב מערכות איכותיות של גילוי וכיבוי אש? אם כן, חברת בן אש היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה מעמידה לרשותכם את כל הפתרונות שאתם צריכים לגילוי ולכיבוי אש, המותאמים נקודתית לצרכיו של המבנה ולאופיו המיוחד. לסקירת המוצרים השונים, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון או להזמנות, צרו קשר ב – 09-7460131

 

תיאום פגישה בלחיצה

מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם למתן מענה מקצועי

דילוג לתוכן