בן אש

מערכת ספרינקלרים

מערכת ספרינקלרים – מאפיינים, יתרונות, מחיר, תכנון והתקנה

מבין סוגי המערכות האוטומטיות לכיבוי שרפות, יש מקום מרכזי למערכות הספרינקלרים. במאמר הבא יוסבר מהי מערכת ספרינקלרים ומה מאפיין אותה, מהם יתרונותיה, כמה היא עולה, מאיפה קונים מערכות כאלו וכיצד מתקינים אותן.

מאפייניה של מערכת ספרינקלרים

שלא כמו מערכות אוטומטיות אחרות לכיבוי אש, הפועלות עם לוחות פיקוד ממוחשבים, מערכת ספרינקלרים בבסיסה אינה נדרשת במערך ממוחשב. מדובר במערכת של צינורות הנפרשת על תקרת מבנה, שבה עוברים בלחץ קבוע וגבוה מים או נוזלים או גז. בתוך מערך הצנרת יש פתחים שאותם ממקמים במבנה בנקודת מתאימות, כאשר לרוב נעשה שימוש באטמי זכוכית שמתנפצים כאשר הטמפרטורה בחדר עולה לרף מסוים. לאחר התנפצות האטמים, הלחץ שיש בצנרת גורם להוצאת תכולתה לחדר בלחץ, בין אם מדובר מים, נוזל או גז. פעולה זו מסייעת בכיבוי האש ובעיכוב קצב התפשטותה.

 

יתרונות עיקריים של מערכת ספרינקלרים

מערכת ספרינקלרים הינה מערכת כיבוי אש אוטומטית נפוצה ומבוקשת, בגין מספר יתרונות מרכזיים. קודם כל, היא מבוקשת בהיותה מערכת כיבוי אוטומטית שאינה נדרשת בערנות או התערבות אנוש כדי לפעול, מה שמספק אמצעי זמין ויעיל לכיבוי שרפות, עם תגובה מיידית נטולת עכבות למצב של תחילת שריפה.

כמו כן, בהיותה מבוססת על מערך אוטומטי מכאני בסיסי ופשוט, מתקבלת מערכת כיבוי ברמה גבוהה של אמינות ויעילות. כל עוד מערכת זו מטופלת ומתוחזקת כמו שצריך, אין שום סיבה שהיא לא תגיב כמצופה ממנה בעת שריפה. בנוסף לכך, שלא כמו אמצעי כיבוי אחרים כגון מטפים או זרנוקים שמתופעלים על ידי בני אדם, ספרינקלרים מכבים את האש לבד, ללא צורך בהפעלה אנושית, מה שמקטין את הסיכון לפגיעות של אנשים חסרי מיומנות.

חברות ספרינקלרים

עלויות של מערכות ספרינקלרים

בחישוב העלות של מערכת ספרינקלרים יש לקחת בחשבון את עלות המערכת עצמה ומחיר התקנתה. מחירה של מערכת ספרינקלרים נקבע בהתאם לסוג מערכת הנבחר, לגודל המערכת והיקף פרישתה, ומידת מורכבות התקנתה במקום. מעבר לכך, המחיר של ספרינקלרים מושפע מעוד גורמים, כמו חיבורים נוספים שיש לבצע מול מערכות גילוי וכיבוי אש אחרות, שינויים שיש לערוך בתשתיות קיימות, ועוד. בהתאם למסגרת התקציב ניתן לבחור בין מערכת ספרינקלרים בסיסית או מורכבת, מה שגם משפיע על עלותה.

 

הזמנה והתקנה של ספרינקלרים עם חברה מקצועית

בכדי שמערכת ספרינקלרים באמת תעשה את העבודה, חשוב להזמינה וגם להתקינה עם גורם מקצועי מוסמך. לשם כך יש לפנות אל חברות ספרינקלרים מומלצות בעלות הסמכה בנושא. חברת בן אש הוותיקה והמוערכת היא ללא ספק כתובת מומלצת להזמנת והתקנת מערכות ספרינקלרים. בחברה מתכננים לכל לקוח מערכת ספרינקלרים המותאמת באופן מלא לצרכיו ומאפייני המקום, ולמסגרת התקציב הנתונה.

בין היתר, תכנון של מערכת ספרינקלרים לוקח בחשבון את תשתיות המים של המבנה, ואת החומרים מהם המבנה בנוי בדגש על התקרה (מה שיכתיב את אופן הרכבת המערכת על התקרה). כמו כן, יילקחו בחשבון גודל וגובה החללים, חומרים שנעשה בהם שימוש ותנועת בני אדם במקום.

נתונים אלו ונוספים יכתיבו את תכנון מערך הצינורות ובחירת נקודות אסטרטגיות מתאימות עבור פתחי הספרינקלרים. בנוסף לכך, בהתאם למאפייני המקום והחומרים שיש בו יוחלט אם לעשות שימוש במים, בנוזל אחר או בגז. במידת הצורך מערכת הספרינקלרים תחבור למערכות גילוי אש וכיבוי נוספות, כמו מערכת התראה מקומית או מרוחקת, חיבור לדלתות אש, ועוד.

לתכנון והתקנה של מערכות ספרינקלרים בהתאם לדרישות התקן, ועם התאמה אישית למאפייני המקום וצרכי הלקוח, צרו קשר עם חברת בן אש בטלפון 09-7460131.

תיאום פגישה בלחיצה

מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם למתן מענה מקצועי

דילוג לתוכן